Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/skobrany.cz/skobrany.cz/plugins/content/facebooklikeandrecommend/facebooklikeandrecommend.php on line 26

Aktuálně

II. třída muži 26.kolo 31.3..2012 15:30 hod hřiště Tuřany

Vytisknout
Vytvořeno pondělí 9. duben 2012 20:14 Aktualizováno středa 11. duben 2012 18:52 Datum zveřejnění Napsal Lasky

Obřany:

Dvořák A. – Mlaskač, Winkler, Pelikán Lukáš, Knopp – Gothard, Hořínek, Slomek, Sabela – Vykypěl, Jašek (22. Merta)

V improvizované sestavě bez Dvořky, Kvápy a Šedrly jsme nastoupili proti torzu z kdysi divizní „čafky“. Kromě soupeře se bojovalo i se silným větrem na otevřeném tuřanském poli. V 6. min zprava postupoval Slomek, ale nedokázal předložit míč lépe postavenému Sabelovi. Obránci se stačili vrátit a nadějně se jevící akce skončila bez zakončení. Domácí chtěli přejít přes naši obranu rychlou kombinací po zemi, jednou se jim postup povedl až před Tondy, který střelu bravurně vyrazil. Máme smůlu v tom, že Jaškovi se obnovilo zranění kotníku. Vystřídal ho T.Merta. Po půlhodině hry si vytvořil šanci aktivně hrající Sabela (nutno podotknout, že měl proti sobě stejně čiperného obránce a sváděl s ním zajímavé souboje), ale střela se mu vůbec nepovedla. V 35. min. kopal z levé strany Pelka trestný kop, který sráží gólman na roh. Byla to naše první střela na branku. Před poločasem ještě přichází kombinace Vykypěl – Hořínek – Sabela, míč jde nad branku. V druhé půli hrajeme proti větru a soupeř má herně mírně navrch. V 53. min. si po rohovém kopu vytváří příležitost. Opět zachraňuje Tonda. Tím se naštěstí jeho potenciál vyčerpal a hra se přenáší do středu pole. V 55. min. centruje Vykypěl a Gothard střílí nad. Hodně akcí končí na obou stranách ofsajdem, jen Kikin byl takto lapen asi 8x. V 72. min přichází nejlepší fotbalový moment zápasu. Kapitán Winkler vysouvá dlouhým přesným pasem Slomka, ten na postu levého křídla proniká až do pokutového území, centruje na Gotharda. Zděněk míč sice trefuje, ale určitě jinak než by sám chtěl.

Herní úroveň odpovídala postavení obou týmů v tabulce. Pohledných fotbalových momentů a především slušných finálních řešení akcí bylo k vidění pramálo. Přesto zápasu nechyběla bojovnost a napětí z nejistého výsledku až do poslední minuty. Co kdyby se přece jenom podařilo někomu skórovat? Nikdo takový se ale nenašel, každý bere jenom bod. Hráči odvedli výkon v rámci svých schopností a dovedností. Zřetelně nám chyběl dirigent, tvůrce hry, který by dokázal ostatní i hru usměrnit a třeba i něco nápaditého vymyslet.